Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy

W związku otrzymanym przez nas stanowiskiem Powiatowego Lekarza Weterynarii dotyczące zagrożenia wścieklizną na terenie powiatu radomskiego zakazujące organizowania targów, wystaw, konkursów, pokazów zwierząt wrażliwych na wściekliznę, wynikające z Rozporządzenia z dnia 21 stycznia 2022 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie zwalczania wścieklizny zwierząt na terenie powiatu radomskiego (Dz. Urz. poz. 858). Jesteśmy zmuszeni odwołać planowaną na dni 7-8 marca 2022r. Edycję Jarmarku Końskiego „WSTĘPY”.

Mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców Miasta i Gminy Skaryszew oraz osób odwiedzających, z uwagi na sytuację epidemiologiczną związaną z rozprzestrzenianiem się nowej mutacji wirusa SARS-COV-2 a także uwzględniając fakt iż organizowany od wielu lat skaryszewski Jarmark Koński „WSTĘPY”, jest jedną z największych atrakcji turystycznych regionu radomskiego, podjęliśmy decyzję o przesunięciu w czasie naszej imprezy handlowo-kulturalnej na lipiec 2022r.

Mamy nadzieję iż pomimo przesunięcia w czasie przygotowywane przez nas wydarzenie w pełni zaspokoi oczekiwania oraz potrzeby zarówno mieszkańców jak i gości oraz pozwoli na zachowanie wieloletniego dziedzictwa naszej gminy.

Na naszej stronie internetowej www.skaryszew.pl utworzona została specjalna zakładka, pn.: WSTĘPY 2022. Zachęcamy do śledzenia na bieżąco informacji związanych z tym wyjątkowym wydarzeniem.

Burmistrz
Miasta i Gminy Skaryszew
Dariusz Piątek

Wojewódzki Związek Hodowców Koni w Warszawie - Oddział w Radomiu

   ul. Wernera 33/37 (II piętro - pokój nr 207),
       26-600 RADOM
  48 362-51-69
  strefa_konia@o2.pl
  godz. otwarcia: 7:00 - 15:00